Osada Jizerka

Jizerské hory Města s dětmi s kočárkem se psem pro dospěláky07/2017

Osada Jizerka

Osada Jizerka je známá z několika příčin. Jedním z nich je ten fakt, že je zde chráněné území bez světelného znečištění, čili v noci je tu tma, kdy vás v pozorování noční oblohy neruší světelný odlesk okolních měst. Druhým důvodem může být krásná příroda. Nebo množství cyklostezek. Nebo, že se jedná o jednu z nejchladnějších kotlin v Česku.

Prostě to tu bylo potřeba prozkoumat. Nejblíž se dostanete na parkoviště Pod Bukovcem. Odsud už musíte pěšky. Je tu i půjčovna koloběžek. To může vaše putování urychlit. Ovšem nesmíte mít kočárek.

V Jizerce jste za chvíli. Všude tu je možnost dát si něco na zub. Cesta je po asfaltce, v klidu. Za Jizerkou odbočuje zdejší naučná stezka podél toku Jizery směrem k rašeliništím. Je to cesta přírodou, ideální spíše pro pěší. Pokud budete pokračovat po asfaltce, nebude to tak pěkné, ale zase se setkáte. My jsme došli ještě o kousek dál, konkrétně k infoceduli Rašeliniště Jizerky. Je tu povalový haťový chodníček s kratší naučnou stezkou. To byl cíl naší cesty.

Poté zase pěkně zpátky a akorát byl čas na oběd. Tak teď už víme, jaké to tu je a až o tom zase budou mluvit v televizi, budeme v obraze.

Obrázky

Osada Jizerka (Honza)Osada Jizerka (Honza)Osada Jizerka (Honza)Osada Jizerka (Honza)
Osada Jizerka (Honza)Osada Jizerka (Honza)

Poloha na mapě

Tipy na výlet poblíž

Vyražte do Příchovic, je tu co vidět a zažít

Vyražte do Příchovic, je tu co vidět a zažít

Na rozhraní Jizerek a Krkonoš, trošku stranou hlavní silnice je městečko Příchovice. Turistika pro ně není sprosté slovo, je proč odbočit a zastavit se tady, klidně na celodenní výlet.

Restaurace a pension U čápa Příchovice

Restaurace a pension U čápa Příchovice

Přijeli jsme do Příchovic. Prostě se podívat na dvě rozhledny. Taková menší vesnička. Celkově moc nečekáte, možná tak nějakou tu hospodu na návsi. A ejhle! U čápa v Příchovicích, to je jiná liga, panečku. Srdce pookřálo, když jsem pochopil, že tady se to vede jinak, než jsem čekal! A že bude co doporučit a o čem napsat!

Mumlavský vodopád a Liščí stezka

Mumlavský vodopád a Liščí stezka

Mumlavský vodopád je několikametrový stupeň na říčce Mumlavě kousek nad Harrachovem.

Přírodní sáňkařská dráha Jizerky

Přírodní sáňkařská dráha Jizerky

Unikátní přírodní sáňkařská dráha, která je zároveň jedinou v Jizerských horách s celkovou délkou téměř 4 Km a převýšením 316 m.

Ubytování poblíž

Booking.com

nahoru