Hurá na Sněžku

Krkonoše Do přírody se psem pro dospěláky

Hurá na Sněžku

1603 metrů nad mořem je u nás nejvyšší bod, kam se můžete po zemi dostat. Takže jsme zde svůj otisk museli nechat i my. Protože jsme měli s sebou dvě malé děti, nějaký zásadní výstup nepřipadal v úvahu. Jedině snad výstup z kabinky lanovky. Tak teda jo.

Znamenalo to dojet do Pece pod Sněžkou, přečkat přívalový déšť a přečkat frontu na lístky. Možná díky tomu dešti byla jenom 20 minutová. Zlí jazykové tvrdí, že se přes prázdniny a svátky může klidně vyšplhat ke dvěma hodinám.

Zpáteční jízdenka je docela cifra, ale tak je to jednou za čas, tak to dáme. Na Růžové hoře stále prší, trošku začíná mlha a vane mírný vánek. Přioblékáme děti, ale možná jsme to trošku podcenili s tím oblečením, přecejenom vrcholových 12 stupňů v půlce července není něco, s čím byste počítali. Ale co, vylezeme, rozhlédneme se, dáme polívečku, počkáme jestli se ta mlha nerozfouká a pojedem dolů.

Máme kliku, vítr mlhu rozfoukal, tak se můžeme podívat na okolní kopečky, dolů do Česka i dolů do Polska. Pěkně to fouká, tak radši jedeme dolů, ať nenastydnem. Jenže ouha - kvůli větru lanovka nejede, předpoklad je, že další 3 hodiny se to nezlepší, čekat v chodbičce zdejšího bufáče s rozdováděnými šelmičkami nemůžem, tak to teda asi radši vyrazíme dolů: "Je to jenom dva kilometry a z Růžové hory dolů už lanovka jezdí."

Trošku se bojím, aby se nevrátil déšť, ale vyrážíme, protože jinak bych ty dva sviště asi musel zabít. Naštěstí jsme měli pro malou krosničku, ten větší něco ušel, něco dal byv nešen na zádech.

Po překonání suťového pole jsme zalezli mezi kleč, přestalo foukat, sluníčko vylezlo. Trápily nás schody, které byly poměrně vysoké, vystlané kameny, takže nerovné. Ale pořád jsme na tom byli lépe, než borci s kočárkem. Fakt nevim, jak to dali oni...

Nakonec z toho byla pěkná 45 minutová procházka pěknou přírodou, přes kamínky, potůčky, s výhledy do dálky a spoustou fajn naladěných lidí. Každý pozdraví, každý se usměje a pro každého jsou naše chichotající a hýkající děti veselým povzbuzením.

Z Růžovky to už dolů jelo a tak jsme unavení a poučení pro příště dorazili zdárně do cíle.

Parkovné v Peci 125 Kč na den, Lanovka 2 dospělí zpáteční 780 Kč, výborná gulášovka pro 2 nahoře 160 Kč, výhledy k nezaplacení.

Další obrázky

Hurá na Sněžku (Honza)Hurá na Sněžku (Honza)Hurá na Sněžku (Honza)
Na lanovce (Honza)Tady je Krakonošovo (Honza)1603: vejš už to nejde (Honza)

Ubytování poblíž

Booking.com