Mumlavský vodopád a Liščí stezka

Krkonoše Do přírody s dětmi se psem

Mumlavský vodopád a Liščí stezka

Mumlavský vodopád je několikametrový stupeň na říčce Mumlavě kousek nad Harrachovem.

Vodopád samotný je skalní stupeň, pod ním jsou vymleté skály, tvořící pěkné prohlubně. Chůze ve studené vodě je osvěžující, chodidla se vám zatnou v pěst. U cíle výpravy je restaurace. Příjemné dvě hodinky výletování utečou jako voda a děti se určitě pěkně zabaví. A vy můžete dál pokračovat v objevování Harrachova.

Nejbližší parkoviště je u autobusového nádraží. Parkovné tam bylo trošku nižší, než v centru města (50,-/den). Cesty k vodopádu vedou dvě. Jedna jde kolem hornického muzea a následně těsně podél vody. Druhá je asfaltová cesta (vhodné pro kočárek), začíná u přemostění zdejší silnice a říčky (od parkoviště mírně za zatáčkou). Tuhle bych vám doporučil už i proto, že po cca 500 metrech odsud startuje tzv. Liščí stezka. To je naučná a dobrodružná stezka pro děti, kde se něco dozvědí ze života lišek a budou si některé liščí dovednosti moct i vyzkoušet (očekávejte prolézání nory, chůzi na vratké kládě, lezení po stromech, liščí selfie a další). Na konci stezky se napojíte na první cestu a dojdete k vodopádu, nebo se kousek vrátíte a pokračujete po asfaltce dál.

V zimě tudy vedou běžkařské stopy a zamrznutý vodopád (soudě dle fotografií na internetu, má své nezapomenutelné kouzlo také).

S pejskem sem dojdete, většinou je tu ale spousta lidí, tak jenom jestli ho máte dostatečně socializovaného na davy lidí, jinak to bude utrpení pro všechny (zejména v sezoně).

Další obrázky

Liščí stezka (Honza)Liščí stezka (Honza)Vratká liška (Honza)

nahoru