Světový pohár v biatlonu v Novém Městě na Moravě

Vysočina Zážitky pro dospěláky

Světový pohár v biatlonu v Novém Městě na Moravě

Tak i nás pobláznilo biatlonové šílenství a vyrazili jsme fandit Gabče a spol. v konkurenci ostatních biatlonistů na světový pohár v biatlonu, který se konal v Česku, v Novém městě na Moravě.

A přestože podobný nápad mělo dalších 50000 fanoušků, organizačně bylo všechno krásně zvládnuté a nikde žádný problém (myšleno fronta a čekání).

Odstavné parkoviště bylo ještě před Novým Městem, obrovská louka u Žďárské ulice výborně posloužila svému účelu. Pak se šlo kousíček pěšky až k branám stadionu. To už jsme viděli na tratích zahřívající se závodníky.

Organizátoři postavili obrovskou tribunu, řešení byly nějaké lešenářské trubky nebo co. Vystavěli tak obrovskou boční tribunu u točny ke střelnici přímo na stadionu. Masa lidí, vlajek a všeho byla obrovská, moderátoři byli super, takže jsme to čekání v mrazu na samotný závod docela přečkali.

Za 2 roky tu bude svěťák znova, co nechceme podcenit v přípravě:
- vlajku na nějakou deeelší tyč a dobře přichytit (hodně na tribuně foukalo)
- lístky koupit dostatečně včas, bude po nich sháňka
- většina zkušenějších fanoušků tu byla v oteplovákách, lyžařských bundách
- jak se dostaneš na místo, už se většinou nedostaneš ven ke stánkům s párkem, teplým čajem apod.
- z tribun je fajn vidět, ale největší zážitek bývá podél trati, kdy jsou závodníci téměř na dosah. tu a tam bývají v lese i obrazovky, takže přehled o pořadí bude.

Další obrázky