Klobásový ráj Pavlice

Vysočina Ubytování a jídlo pro dospěláky03/2018

Klobásový ráj Pavlice

Na silnici E59 mezi Znojmem a Moravskými Budějovicemi (potažmo Jihlavou) najdete Klobásový ráj. Hned u hlavního tahu, zřejmě v bývalém obchodu s potravinami, vyrábějí a prodávají Pavlické klobásy z domácí výroby. Ryze specializovaný obchod vás ohromí svým 20metrovým pultem výlučně s tímto sortimentem. Radost zastavit.

Před zakoupením vám ochotný personál vždy dá ochutnat, takže víte, co kupujete a jestli vám bude chutnat. Sortiment je pestrý; budete mít nesnáz rozhodnout se mezi výrobky ze zvěřiny, skopového, hovězího, pštrosího, ale i klokana. Nevím, z čeho se dělá klobása Prezident.
Koupíte tu i další masné výrobky, jako jsou salámy, šunky, slanina, špek, prémiová paštika a další. Součástí prodejny je i teplý bufet.

Obrázky

Poloha na mapě

Tipy na výlet poblíž

Vyhlídka Devět mlýnů u vinice Šobes

Vyhlídka Devět mlýnů u vinice Šobes

Unikátní výhled na meandry řeky Dyje i na proslulou vinici Šobes, která je dle mnohých nejkrásnějším vinohradem na celé Moravě, nabízí vyhlídka Devět mlýnů.

Rozhledna Rumburak

Rozhledna Rumburak

Nedaleko hradu Bítov, na úpatí Velkého kopce, se v nadmořské výšce 474 metrů tyčí jedna z nejmladších zděných rozhledem u nás.

Procházka Znojmem

Procházka Znojmem

To stěžejní o znojemské historii a významu města v dobách minulých i současných nám přiblížila procházka městem s průvodcem. Velmi poutavé povídání jsme si zajistili v infocentru na městském úřadě.

Znojemské podzemí

Znojemské podzemí

Znojemské podzemí má velmi zajímavou historii. Nejdříve fungovalo jako sklepy, pak k obraně a teď už zase jako sklepy a turistická atrakce. Až 4 podzemní patra nastíňují, že je co zkoumat.

Ubytování poblíž

Booking.com

nahoru