Punkevní jeskyně a Macocha

Jihomoravský kraj Zážitky s dětmi pro dospěláky03/2018

Punkevní jeskyně a Macocha

Punkevní jeskyně jsou nejvíc navštěvované jeskyně Moravského krasu. Je to lokální turistické nej, takže plánování je potřebné. Ale návštěva určitě stojí za to úsilí. Nezapomeňte si tedy návštěvu řádně naplánovat a objednat si prohlídku dopředu. Záleží na aktuální sezóně, ale pár týdnů dopředu nemusí být od věci.

Nemám rád takové to klasické toulání podzemím a tipováním, čemu se daný krápník podobá. Prohlídka tady začíná sice podobně, ale průvodce je super vtipný, takže jsem se bavil od začátku do konce. Po nějaké době dojdete podzemím na dno propasti Macocha. Tam vnímáte tu obrovskou ďuznu. Tady vás posadí na lodičky a vezou po podzemní říčce. A na nich vyplujete zase až ven. Pozor, začátek výpravy do nitra země není někde u Macochy, ale na stezce o pár desítek metrů níž. Nám se proto vyplatilo parkování u Skalního mlýna a drobnou procházkou po modré turistické značce, jsme došli ke vstupu.

Suma sumárum: vidíte jeskyně, krápníky, nejhlubší propast v ČR, svezete se na lodičkách, Punkvu znáte z učebnic, je tu chladno až zima (v létě oceníte ale chce to mikinu), celkově okolí krásné.

Obrázky

Poloha na mapě

Tipy na výlet poblíž

Ubytování poblíž

Booking.com

nahoru