Krušné hory

Krušné hory Do přírody s dětmi s kočárkem se psem pro dospěláky

Krušné hory

Krušné hory si s sebou z minulosti nesou nálepku znečištěného ovzduší, zničených lesů, nehostinné oblasti zaneřáděné prachem z hnědouhelných dolů a popílkem z elektráren. Ale opak je pravdou. Najdete zde ideální podmínky pro jedno i vícedenní výlety, letní i zimní dovolenou, síť značených turistický tras. Krušné hory jsou také rájem cyklistů, minimální automobilový provoz, spoustu štěrkových a asfaltových cest. Velkou výhodou je i blízkost Německa, kde život v horách má zcela jiný charakter než u nás, a tak máte stále co objevovat. Vše na mém spcializovaném serveru pro Krušné hory - Krušnohorci.

Cenově dostupné ubytování
Krušné hory si pověst turisticky atraktivní oblasti teprve budují. A proto nabízejí luxusní klid. A co je možná ještě zajímavější, ceny za ubytování v Krušných horách se pohybují cenově výrazně níže než třeba v Krkonoších nebo na Šumavě. Navíc ochota a zájem o hosta je zde prvořadou nutností. Třeba i kvůli náročné německé klientele.

Ideální podmínky pro cyklisty
Díky silnicím a slušným cestám patří oblast i mezi ta místa, která lze klidně označit jako ráj pro cyklisty. A omrzí-li vás poznávání horské krajiny, není nic jednoduššího, než sjet dolů do údolí a navštívit města v podhůří, kde podnikatelé i samospráva postupně zjistili, že mají turistům co nabízet.

Turistika na vzestupu
Při chvále nelze zapomenout ani na množství turistických stezek pro chodce a vyznavače nordic walkingu. Turistické trasy vedou jako po hřebeni, tak horem dolem, každý si může vybrat sobě odpovídající výkonnostní profil cesty. Provětrat můžete i svého pejska. Navíc na konci každé cesty čeká přijemná restaurace, kde se můžete najíst a občerstvit. Samostatnou turistickou destinací pro Čechy je i oblast Saska.

Zimní radovánky
V zimě přináší hory zcela jinou tvář. Už zcela profesionálně vybavená lyžařská střediska (třeba na Klínovci nebo Plešivci), upravované stopy pro běžecké lyžování, doprovodný servis (lyžařské školy, půjčovny lyží, stravovací zázemí, ubytovací kapacity) a další služby (výlety na sněžnicích, jízdy psím spřežením).
Tipy na výlety
Portál Krusnohorci.net přináší tipy na výlety členěné do několika kategorií, tématicky zaměřeno třeba i na výlety pro rodiče - tj. tipy na výlety s dětmi nebo tipy na výlety za deště. Aktuální počasí zejména v horských partiích přináší odkaz webkamery. Pokud plánujete zůstat delší čas, nechte se inspirovat v katalogu ubytování krušné hory.

Další obrázky


nahoru