Objevujeme Barcelonu

Evropa Města pro dospěláky

Objevujeme Barcelonu

Vyhradili jsme si 3 dny na prozkoumání Barcelony. Jeden z prodloužených podzimních víkendů nám nabídl prodloužení léta ve španělské metropoli. V článku pár tipů, které si myslím, že by se vám mohli hodit při plánování té vaší cesty.

Doprava
Barcelona je z Česka dostupná přímými lety. V Barceloně je jediné letiště - El Prat (BCN). Je relativně blízko města, je připojené vlakem, autobusem i metrem. My jsme zvolili cestu metrem. Pro pohyb po městě vám doporučuji lístek Hola Barcelona! Ten platí od prvního označený zvolený počet hodin, můžete neomezeně přestupovat a můžete na něj jet i z letiště.

Památky
Každý si asi uděláte svůj seznam, co chcete navštívit, mějte na paměti, že vzhledem k velkému zájmu je potřeba lístky koupit on-line třeba i několik týdnů dopředu. Jinak se dovnitř nedostanete.

Co jsme navštívili my
Pokud byste rádi inspiraci a nápady, můžete jít v našich stopách.

DEN 1 (po příletu): snažíme se pochopit systém metra a dostat se do hotelu. Když bydlíme, jdeme se podívat lehce do centra, směrem, kde zítra začínáme den.

DEN 2: Park Güell, procházka ulicí La Rambla včetně trhu Mercado de la Boqueria, procházka přístavem, vrch Montjuïc, Kouzelná fontána Font Màgica de Montjuïc.

DEN 3: bazilika La Sagrada Familia, Arc de Triomf, park Parc de la Ciutadella, Picasso museum, úzké uličky čtvtě Gotik, pláž Barceloneta, fotbal na stadionu Camp Nou.

DEN 4: Posedět na kávičku do centra, pár posledních fotek a hurá na letiště


S dětmi nebo bez?
My jsme vyrazili bez, přecijenom naše děti pochodování po městě nevyhledávají. A tak jsem jim náš program ani neuzpůsoboval. Přesto jsem po očku sledoval okolí a hledal třeba venkovní dětské hřiště. Pár jich bylo, ale velmi málo a vždy jen klouzačka a houpačka a konec.

No a na nás v Barceloně na příště čeká ještě kopec Tibidabo (s katedrálou a zábavním parkem), projížďka lanovkou v přístavu, znovu si musíme projít zákoutí Gotické čtvrti a kvůli naší smůle musíme znovu na Magickou fontánu. A když zbyde trošku času, vyrazíme asi hodinu za město směr mnišský klášter Montserat.

Další obrázky

věhlasná ulice La Rambla (Táta)Parc Güell (Táta)Paella (Táta)
Mercado de la Boqueria (Táta)Hola Barcelona, lístek na MHD (Táta)Barcelona, metro (Táta)
Národní muzeum umění s kouzelnou fontánou, Montjuic (Táta)Gotická čtvrť (Táta)Arc de Triomf (Táta)
Sagrada Familia (Táta)Casa Batlló (Táta)Parc Güell (Táta)

nahoru