Objevujeme Barcelonu

Evropa Města pro dospěláky

Objevujeme Barcelonu

Vyhradili jsme si 3 dny na prozkoumání Barcelony. Jeden z prodloužených podzimních víkendů nám nabídl prodloužení léta ve španělské metropoli. V článku pár tipů, které si myslím, že by se vám mohli hodit při plánování té vaší cesty.

Doprava
Barcelona je z Česka dostupná přímými lety. V Barceloně je jediné letiště - El Prat (BCN). Je relativně blízko města, je připojené vlakem, autobusem i metrem. My jsme zvolili cestu metrem. Pro pohyb po městě vám doporučuji lístek Hola Barcelona! Ten platí od prvního označený zvolený počet hodin, můžete neomezeně přestupovat a můžete na něj jet i z letiště.

Památky
Každý si asi uděláte svůj seznam, co chcete navštívit, mějte na paměti, že vzhledem k velkému zájmu je potřeba lístky koupit on-line třeba i týden dopředu. Jinak se dovnitř nedostanete.

Co jsme navštívili my
Pokud byste rádi inspiraci a nápady, můžete jít v našich stopách.

DEN 1 (po příletu): snažíme se pochopit systém metra a dostat se do hotelu. Když bydlíme, jdeme se podívat lehce do centra, směrem, kde zítra začínáme den.

DEN 2: Park Güell, procházka ulicí La Rambla včetně trhu Mercado de la Boqueria, procházka přístavem, vrch Montjuïc, Kouzelná fontána Font Màgica de Montjuïc.

DEN 3: katedrála La Sagrada Familia, Arc de Triomf, park Parc de la Ciutadella, Picasso museum, úzké uličky čtvtě Gotik, pláž Barceloneta, fotbal na stadionu Camp Nou.

DEN 4: Posedět na kávičku do centra, pár posledních fotek a hurá na letiště


S dětmi nebo bez?
My jsme vyrazili bez, přecijenom naše děti pochodování po městě nevyhledávají. A tak jsem jim náš program ani neuzpůsoboval. Přesto jsem po očku sledoval okolí a hledal třeba venkovní dětské hřiště. Pár jich bylo, ale velmi málo a vždy jen klouzačka a houpačka a konec.

Další obrázky