Lesní zážitkový areál Rysí stezka na Mezní Louce

Českosaské Švýcarsko Do přírody s dětmi se psem

Lesní zážitkový areál Rysí stezka na Mezní Louce

Lesní zážitkový areál se nachází u značené cesty vedoucí z mezní Louky k Pravčické bráně. Tvoří ji dva okruhy - kratší červený (cca 300 m), a delší modrý (cca 1,2 km). Pokud si chcete 1 - 3 hodiny hrát a odpočívat pod korunami stromů, pak je Rysí stezka ta správná dobrodružná výprava, kterou musíte podniknout!

Oba okruhy vás zábavnou formou seznámí s obyvateli lesa, jeho historií i problémy, se kterými se potýká. Narazíte tu na dřevěný chodník se stopami zvířat, makety siluet dravců, netradiční altán, lanovou lávku, smyk na dřevo, dřevěný chodník nad vodní tůní, vyzkoušíte bosky, jak se zvěři chodí po různých površích (kneippův chodník), maketu dutiny stromů, na chvilku se stanete kůrovcem, podívate se, kolik kdo skočí do dálky, zahrajete si na xylofon a projdete se po chodníku nad vodní tůňkou. My to šli vcelku svižně a za 2 hodiny jsme se vůbec nestihli nudit.

Většina cesty vede lesem, přímo mezi stromy nebo kousek po lesní cestě. Kousek lesa zde poškodil kůrovec, takže o tom, co se naučíte, se hned také přesvědčíte.

Zážitky z Rysí stezky můžete svým dětem obohatit ještě návštěvou blízkého dětského hřiště, kde stojí téměř 4 metry vysoký multifunkční herní model Pravčické brány. Součástí této atrakce je prolézačka, skluzavka, horolezecká stěna či lanová klouzačka.

Další obrázky

Rysí stezka - V dutině (Honza)Rysí stezka - siluety (Táta)Rysí stezka - Jako kůrovec (Táta)
Rysí stezka - Smyk (Honza)Rysí stezka - Poznej strom (Táta)Hřiště na Mezní Louce (Táta)
Lesní zážitkový areál Rysí stezka (Táta)Bydliště kůrovce (Táta)Bydliště kůrovce (Táta)
Kolik skočíš? Stanoviště přesunuto kvůli vichřici a dopadu práce kůrovce (Táta)Poznej ptačí siluetu (Táta)

nahoru