Zámecký park v Průhonicích

Praha Outdoor s kočárkem se psem pro dospěláky

Zámecký park v Průhonicích

Nejhezčí období roku je určitě jaro. Všechno kvete, první sluníčko zahřeje, všichni jsou super naladění. Na jaře rádi chodíváme obdivovat rozkvetlé cokoliv. Kytky, keře, stromy. Letos byl na řadě Zámecký park v Průhonicích.

Parkem vede několik doporučených cest. Pro jaro je doporučená cesta modrá. Vede rododendovými háji, azalkovými záhony, nádherně rozkvetlou skalkou. Mrkněte dolů na fotky.

Cestičky jsou písčité, když foukne, trošku to práší. Zase se ale po nich dá jezdit s kočárkem. Terén je rovinatý, nebo mírně svažitý. Stále je na co koukat. Pod zámkem jdete kolem rybníčku, pak potůčků, pod vysokými mohutnými stromy, neposekanou kvetoucí loukou, nebo střiženým anglickým trávníkem. Tu zalezete do lesa, tady jdete mezi skalami. Rostliny známé i neznámé, úžasem budete u vytržení.

Vezměte s sebou deku, některé louky jsou určeny pro relax. Houpačky a prolézačky pro děti tu nejsou. Ale potkáte tu spoustu prcků na odrážedlech, vypadalo to, že je to tu baví. Nejsou toalety, takže se pořádně připravte u vchodu. Pokud nejste místní a pojedete sem autem, obrňte se trpělivostí. Parkovacích míst je málo. Jedno parkovišťátko je přímo před zámkem, druhé lehce bokem na nádvoří. V okolních ulicích to jde bídně.

Další obrázky

Zámecký park v Průhonicích - skalka (Honza)Zámecký park v Průhonicích - kvetoucí rododendrony (Honza)Zámecký park v Průhonicích - zámek od rybníčku (Honza)
Zámecký park v Průhonicích - skalka (Honza)Zámek v Průhonicích (Honza)Zámecký park v Průhonicích (Honza)

nahoru