Rájecké a Ostrovské skály

Českosaské Švýcarsko Do přírody s dětmi se psem pro dospěláky03/2018

Rájecké a Ostrovské skály

V těsném sousedství Tiských stěn najdete i další pískovcová skalní uskupení. O něco méně známé jsou Rájecké skály a Ostrovské skály. Všechny propojené turistickým značením.

Na našem posledním výletě jsme zastavili v Rájci na rozcestí u penzionu Zátiší. Vyrazili jsme po lesních cestách a pěšinách, po česko-německém pohraničí směrem k Ostrovu. Směrem na Grenzplatte. To je místo dalekého výhledu zejména na Ostrovské skály a vesničku jako takovou. Poobědvali jsme v Ostrově a vydali se po turistické cestě zpět do Rájce. Pokud zvládáte ujít víc, vydejte se zpět přes Tisou.

Nadchlo nás 1,5m vysoké kapradí, pěšinky mezi skalami, pramen Zehrborn. Ideální venčící lokalita pro pejsky. Trochu tušit, co vás čeká, dává i název naučné stezky, která tudy prochází - Zapomenuté pohraničí.


Přejeme pěknou procházku.

Obrázky

Poloha na mapě

Tipy na výlet poblíž

Tiské stěny: vstupte do světa Narnie směle a neohroženě

Tiské stěny: vstupte do světa Narnie směle a neohroženě

Tiské stěny je pískovcový skalní masiv u obce Tisá, nedaleko Děčína. Krajina fantazie, často vyhledávaná filmaři, třeba autory ságy Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň.

Okruh pískovcovými skalami kolem vesničky Rosenthal

Okruh pískovcovými skalami kolem vesničky Rosenthal

Přijměte pozvání na procházku po skalním masivu nedaleko vesničky Bielatal - Rosenthal. Pískovcové skály nezklamou a krásně vás zabaví klidně na celý den. Potkáte nespočet vyhlídek a jeden opravdu zážitkový žebřík Sachsenstein.

Rozhledna a lesy Bismarckturm Panoramahöhe

Rozhledna a lesy Bismarckturm Panoramahöhe

Na zalesněném vrcholu Panoramahöhe nad vesničkou Bad Goggleuba Berggiesshübel najdete jednu z tzv. Bismarckových pohraničních rozhleden. Krásná, stará, zachovalá, kamenná rozhledna poskytuje výhled na pohraniční oblast, uvidíte i stolovou horu s pevností Königstein, přes zalesněné kopečky dohlédnete až do Drážďan.

Děčínský Sněžník

Děčínský Sněžník

Rozhledna na vrcholu Děčínského Sněžníku je nejstarší kamennou stavbou svého druhu v Čechách. Z výšky třiceti metrů máte za pěkného počasí možnost vidět Milešovku, Bezděz, Ještěd, Krkonoše, a na druhé straně pevnost Königstein a věže drážďanských kostelů.

Ubytování poblíž

Booking.com

nahoru