Nenechte si ujít největší pískovcovou bránu v Evropě

Českosaské Švýcarsko Outdoor s dětmi se psem pro dospěláky

Nenechte si ujít největší pískovcovou bránu v Evropě

Pravčická brána je jedna z největších přirozených skalních bran na našem kontinentu. Její rozměry jsou úctyhodné, přesto se při pohledu z blízka zdají býti ještě větší. K Pravčické Bráně také patří slavný zámeček Sokolí hnízdo, kde můžete zajít do stylové restaurace.

Symbol celého regionu je opravdu úctyhodným přírodním úkazem, který si nemůže nechat ujít žádný návštěvník Českého Švýcarska a širšího okolí. Její rozměry jsou velkolepé a z blízka se zdají být ještě větší. Rozpětí oblouku u dna je 26,5 m, výška otvoru je 16m, šířka 7-8 m. V té nejtenčí části je široká pouhé 3m. Vrcholová plošina se nachází ve výšce 21 metrů.

Cestu k tomuto přírodnímu skvostu si můžete vybrat z několika variant. Trochu delší, avšak méně náročna trasa vede z mezní Louky, kde je odstavné parkoviště. Cesta dlouhá 6km vede podél pískovcových stěn. Kratší, ale náročnější přítup můžete zvolit z nejníže položené obce v Čechách - Hřenska. Z placeného parkoviště míří cesta vzhůru přímo k Pravčické bráně. Jako alternativu dopravy Hřensko - Mezní Louka zvažte nový turistický vláček Hřenský express.

Další obrázky

Pravčická brána (Honza)Pravčická brána (—-)Pravčická brána (Táta)
Gabrielina stezka (Táta)Gabrielina stezka (Táta)Gabrielina stezka (Táta)
Dětské hřiště na Mezní Louce (Táta)Hřenský Expres na cestě od Tří pramenů (Táta)Nenechte si ujít největší pískovcovou bránu v Evropě (Táta)
Nenechte si ujít největší pískovcovou bránu v Evropě (Táta)Nenechte si ujít největší pískovcovou bránu v Evropě (Táta)

nahoru