Autovlakem do Tater

Slovensko Zápisník

Autovlakem do Tater

Za přírodou nebo za sněhem, výlet do Tater je pro nás Čechy taková dostupná klasika. Pokud nejste z Moravy, může Vám cesta autem zabrat i 8 hodin. Zajímavou alternativou je vlak z Prahy do Tater. Umožní Vám pohodlné noční cestování a můžete si s sebou vzít i auto, takže v Tatrách budete pohyblivější.

Vlak vyjíždí z Prahy kolem 22. hodiny, v Popradě bývá mezi 7 a 8 ráno. Závisí jak který rok, časy se lehce mění. Letos jsme jeli 22:19 - 8:31. Ve vlaku se prospíte (nevěřím těm, kteří tvrdí, že nezamhouřili oko). Na výběr máte ze dvou možností kvality kupé - buď lehátka nebo lůžka. Lůžka jsou komfortnější s čalouněním, do kupé se vejdou až 3 osoby, k dispozici vám je steward, který uvaří kávu, čaj a příjemně připomene, že je čas vstávat, protože se bude vystupovat.

Auto jede společně s vámi na speciálním vagónu. Zážitkem bude už samotné nakládání, kdy si s autem najíždíte na podvalník sami. Najíždí se přes speciální nákladní rampu, je to jako když jedete do garáže (teda hodně úzké a nízké).

V pyžamu se procházíte vlakem, koukáte z okna na ubíhající krajinu, občas vás někde přepřáhnou k jinému vlaku tak, abyste dorazili tam, kam plánujete. A vy jenom odpočíváte a ráno jste na Slovensku svěží a můžete začít prožívat svou dovolenou.

Další obrázky


nahoru