Kde se natáčela Popelka

Německo Hrady a zámky

Kde se natáčela Popelka

Nejkrásnější vodní zámek v Sasku nese jméno po vévodovi Mořici Saském, který zde v roce 1542 nechal vybudovat lovecké sídlo. Od roku 1723 nechal kurfiřt August Silný zámek skvostně přestavět pod vedením Matthäuse Daniela Pöppelmanna, známého jako architekta drážďanského Zwingeru, aby vytvořil vhodné prostředí pro své velkolepé oslavy. Uprostřed rozsáhlého parkového a rybničního komplexu tak vznikl barokní klenot v okrové a bílé barvě, jehož nádhera se půvabně zrcadlí v uměle založených rybnících.

Zámek Moritzburg jste mohli vidět v legendární pohádce »Tři oříšky pro Popelku« jako zámek prince. S nástupem zimy se na zámku konají výstavy právě o této kultovní pohádce a barokní zámek se promění na zámek pohádkový. Slavná česko-německá filmová pohádka se už dávno stala pevnou součástí zámecké historie.

V rámci letní sezony pak můžete obdivovat mnohé poklady zámku Moritzburg - například jednu z nejvýznamnějších sbírek loveckých trofejí v Evropě. Ohromující jsou také malované tapety ze zlacené kůže na stěnách kurfiřtského příbytku.

Návštěvník Moritzburgu by v žádném případě neměl vynechat »Bažantí zámeček«, ke kterému to je odtud pěšky či kočárem taženým koňmi pouze několik minut cesty.

Ani dnes Moritzburg neztratil nic ze svého kulturního významu. Důkazem je každoroční festival komorní hudby »Moritzburg Festival« nebo podzimní »přehlídka hřebců«, která se koná v někdejším královském hřebčíně před branami zámku.

Audioprůvodce v českém jazyce je k dispozici.

Další obrázky

Kde se natáčela Popelka (Gabriele Hilsky)Kde se natáčela Popelka (Gabriele Hilsky)Kde se natáčela Popelka (Gabriele Hilsky)

nahoru