Velká zahrada v Drážďanech

Německo Outdoor

Velká zahrada v Drážďanech

Velká zahrada je obrovský park v širším centru Drážďan. Zahrada udržovaná ve francouzsko - anglickém stylu - najdete tu jak geometrické úpravy cest, záhonků, tak i volně pochozí louky s letitými stromy. Místní sem rádi chodí na procházky, ale je to i vhodné místo pro provozování nejrůznějších sportovních aktivit (inline bruslení, skateboard, kolo, badminton, frisbee, běh).

Zvláště pro kolečkové brusle je tento barokní symetricky založený park se svými rovnými a hladkými cestami opravdovým rájem.

Pro milovníky rostlinstva a nejrůznější květeny je zas rájem botanická zahrada, která leží v severozápaním rohu Velké zahrady (vstup do botanické zahrady je z ulice Stübleallee).

Prošli jsme většinu parku (a strávit zde 3 hodiny procházkou není problém), ale nenašli jsme žádné dětské hřiště, nebo cokoliv, čím by se dali zabavit děti. Snad až na jednu věc: od jara do podzimu zde jezdí Drážďanský výletní vláček. Úzkokolejná trpasličí dráha vás v otevřených vagonech vyveze na okružní jízdu celým parkem.

Část parku pro sebe zabrala Drážďanská zoo. Vstupné je pro Čecha dražší, takže její návštěvu asi oželíte.

Další obrázky


nahoru