Hurá do Kadaně

Ústecký kraj Města s dětmi s kočárkem

Hurá do Kadaně

Velmi mile nás překvapilo při naší poslední návštěvě město Kadaň. Byli jsme zde koncem srpna, kdy se tu koná tradiční Císařský den.

Císařský den je tradiční kulturní slavnost, kdy do města přichází průvod císaře Karla IV. na oslavu x-tého výročí této historické události. Ve městě je velký historický jarmark, císařská družina se usídlí v parku a pořádá rytířský turnaj, císař se svým početným doprovedem projíždí ulicemi města na koních. Všechno je to pěkně lazené do starodávna, včetně muziky a pouličních herců.

Pokud je do srpna ještě daleko, doporučuji procházku po nábřeží Maxipsa Fíka. Příjemnou procházku podél Ohře vám zpestří pouliční vodní atrakce pro děti. A uděláte si nejméně 2 selfíčka s Fíkem a určitě i jedno se zdejším orlojem.

Pak můžete pokračovat na některé z dětských hřišť nebo parků, omrknout nejužší uličku v Česku (Katova ul.), rozhlédnout se z městských věží, nebo omrknout nejnovější Chytré hřiště. Nejhezčí výhled na Kadaň je z rozhledny na Svatém vrchu.

Pokud jste sportovci, zahrajete si tu od discgolfu, přes parkur, fitness v přírodě, kolečkové brusle, koupaliště,... habakuk. V turistickém infocentru vám půjčí i kolo a doporučí jednu z několika cyklotras v okolí města.

Takže doporučujeme!

Další obrázky

Hurá do Kadaně (Honza)Hurá do Kadaně (Honza)Hurá do Kadaně (Honza)
Hurá do Kadaně (Honza)Hurá do Kadaně (Honza)Hurá do Kadaně (Honza)

nahoru