Stezka v korunách stromů Lipno

Šumava Rozhledny a vyhlídky s kočárkem 02/2018

Stezka v korunách stromů Lipno

Stezka je postavena na vrcholu Kramolína, který Šumaváci znají jako lyžařský areál v rámci Adrenalin Parku Lipno. Impozantní rozhlednu (poslední část stezky) uvidíte už z daleka. Ční nad vrcholky stromů o několik metrů.

Na vrchol se dostanete několika způsoby. Buď nasednete na lanovku v Lipně nad Vltavou, nebo se ze stejného místa necháte vyvézt minibusem (např. pro výletníky s kočárkem). Pokud si k lístku na lanovku rovnou koupíte i lístek na Stezku, ušetříte nemalý peníz. Další možnost jak dosáhnout vrcholu, je zaparkovat na vrstevnici východně od vrcholu Kramolína a kousek dojít pěšky po žluté turistické značce.

Stezku údajně postavili za 60 dní, vystavili jí na 75 dřevěných pylonech, její délka je 675 metrů a je až na vrcholovou vyhlídkovou plošinu bezbariérová. Chodník stezky je široký 2,5 metru a příjemným pozvolným stoupáním se dostanete až do výšky 40 metrů nad zem. Cestou vzhůru si můžete přečíst spoustu zajímavých informací o místní fauně a flóře a lehce vyburcovat adrenalin na několika odbočkách od hlavní cesty, kde si můžete vyzkoušet například přechod po laně - děti se určitě vyblbnou).

Příjemným zpestřením je možnost zakončit výlet do korun stromů jízdou dolů tobogánem. Je důležité se rozhodnout už předem, že na tobogán jdete, protože lístek se dá koupit pouze u vstupu. Na pozdější změnu názoru zde bohužel nejsou připraveni. Tobogán má délku 52 metrů, překoná převýšení 24 metrů a řádně vám prodrncá celé tělo. Vřele doporučujeme!

Velmi sympatické je to, že projektanti umístili do stínu i 3 psí kotce, takže se o své nejlepší přátele nemusíte bát a máte je kam odložit (kotce jsou vybaveny miskou s vodou a zámkem - klíček na pokladně).

Více info

Obrázky

Poloha na mapě

Tipy na výlet poblíž

Království lesa na Lipně

Království lesa na Lipně

Zážitkový park Království lesa je určen pro rodiče s dětmi. Především těm nejmenším má příjemným způsobem přiblížit to, co se odehrává v mechu a mlází, v lesních houštinách nebo mezi mladými stromky či v mraveništi.

Rodinný hotel Slunečná louka

Rodinný hotel Slunečná louka

Hotel Slunečná louka najdete v oblíbené lokalitě Lipno. Má ideální polohu trošku stranou ruchu, přesto je to kousek k přehradě, Stezce v korunách stromů, bike parku, yacht klubu, k cyklostezce i in-line dráze, lanovému centru, v zimě pak lyžařským vlekům na Kramolíně.

Ubytování poblíž

Booking.com

nahoru