Stezka v korunách stromů Krkonoše

Krkonoše Rozhledny a vyhlídky s dětmi s kočárkem pro dospěláky

Stezka v korunách stromů Krkonoše

Tak nám v Jánských Lázních otevřeli novou Stezku v korunách stromů. My známe tu z Lipna, tak jsme chtěli porovnat. A ty stavby jsou prostě uchvacující a výhled z horního patra k nezapomenutí.

Po kolapsech dopravy v první dny po otevření jsme se pasovat nemuseli. Už byl vcelku klid, jeli jsme sem navíc odpoledne, takže bez problémů.

Délka celé trasy je 1511 metrů, samozřejmě nejdéle trvá šroubovice na vrchol centrální stavby. Mrkněte na fotku, pokud nevíte, co se to snažím popsat. Cestou potkáte několik informačních tabulí se zajímavostmi, kukátka do přírody a okolí a několik adrenalinových minichodníčků pro děti (houpající se podlaha apod.). Jako dospělí to naštěstí můžete obejít. Oproti Lipnu je tu informační potemělý umělý podzemní sklep, kde se dozvíte o živinách v půdě, jak půda vzniká, jak se živiny dostávají do rostlin. A pak už jen stoupáte vzhůru a vzhůru obdivujíc výhledy na Jánské Lázně, lanovku na Černou horu a výhledy do okolí. Úplně nahoře si připadáte jak na vyvýšené plošině, někomu to asi může působit závratě, ale není se proč bát. Sloup je to masivní, má světýlko proti letadlům, chodníčky jsou ochráněné ještě zábradlím a sítěmi proti pádu.

Celou anabázi můžete absolvovat ještě cestou zpět, nebo se směrem dolů do přízemí urychlit nerezovým tobogánem. Lísky nutné kupovat už dopředu, na místě už nemáte šanci.

U výstupu na vás čeká restaurace (přecijen tu bez problému strávíte i přes hodinu času) a dětské hřiště.

Rodinné vstupné 2+2 pro nás za výhodných 560 Kč, parkovné 100 Kč (to už je v Krkonoších standard). Tobogán za 50,- jsme kvůli dětem nemohli (byl jsem rád, vypadá to na pořádný sešup! Nic pro starší kosti. I když...).


Ještě nás čeká Stezka v oblacích na Dolní Moravě, ale to zase až někdy příště.

Další obrázky

Stezka v korunách stromů Krkonoše (Honza)Stezka v korunách stromů Krkonoše (Honza)Skoro nahoře (Honza)
Kukátko (Honza)Jídelna (Honza)Dětské hřišťě (Honza)

nahoru