Baška Voda

Chorvatsko Města s dětmi pro dospěláky

Baška Voda

Općina Baška Voda je jedna zvesniček na dřívější Jadranské magistrále spojující Zadar a Makarskou. Magistrálu nahradila nová dálnica A1, ale na kouzlo Baška Vody našinec (ani Chorvat) nezapomněl.

Z dálnice sem přijedete nově vybudovaným tunelem Sveti Ilija pod masivem pohořï Biokovo. Jak jím projedete, začíná vám dovolená.

Celá makarská riviéra, nejen tady v Bašce, to je krásně průzračné moře, borovicové lesy až na pláž, ve městech kvetou oleandry, dostupná infrastruktura, čisto, vybavení, pro českého dovolenkáře nakonec i přijatelné ceny.

V Baška Vodě najdete několik oblázkových pláží, přístav s výletními loděmi, ubytovací kapacity, dva obchody s potravinami (supermarket je v našem pojetí něco většího, než je tady toto), pekárny, restaurace, prodejny s vybavením k vodě, atd.

Městské pláže poblíž centra jsou v sezoně přeplněné, stačí ale vyrazit kousek po pláži směr Baško Polje, a pláže se uvolní a klesne i cena za kopeček zmrzliny.

Benzina je v 8km vzdálené Makarské, taktéž Lidl a Kaufland, pokud si chceteudělatnákup na vícero dní. Bankomatů je tu několik, pokud chcete lepší kurz, hledejte bankomat banky (např OTP), nikoliv ATM bankomaty na pláži. Erste banka i bankomat je v Makarské, pokud chcete využít prázdninových výběrů zdarma rodinné České spořitelny (které obvykle přes léto spouští).

Baška Voda může být využita pro další lokální výlety, ať už do Makarské, Brely, horu Sv. Jure, Červeného a Modrého jezera, nebo i dál do Splitu, na ostrov Brač; Šibeniku a národního parku Krka, stále více lidí jezdí i do nedaleké Bosny.

Další obrázky

Baška Voda (Táta)Baška Voda (Táta)Baška Voda (Táta)
Baška Voda (Táta)Baška Voda (Táta)Baška Voda (Táta)
Baška Voda (Táta)Baška Voda (Táta)Baška Voda (Táta)

nahoru