Netradiční koupání v Kranjské Goře

Slovinsko Outdoor s dětmi

Netradiční koupání v Kranjské Goře

Jedno takové netradiční koupání jsme absolvovali v Kranjské Goře. Široké koryto řeky Pišnice, které je bez pochyby plné až po okraj při jarním tání, je v létě spíše soustavou potůčků, kde se můžete cachtat a stavět přehrady z milionu oblázků.

Je to tady taková klidová oáza - je tu spousta lidí, někteří se prochází, polehávají, nebo se opalují. Panorama říčky a sousedícího jezera Jasná dotváří vysoké štíty hor. Z nich také teče voda, ve které se chcete koupat. Takže ta je extrémně studená. Ale to si za chvíli zvyknete. o dost teplejší je voda v jezeře.

Vyplatí se krátká procházka po okolí, u restaurace na břehu jezera najdete vyleštěnou soušku zlatorožce, symbolu zdejšího města, u které si každý rád udělá typickou fotku. Další pěknou fotku si můžete udělat na valu uprostřed jezera (takový jakoby poloostrůvek), kde pro vás kranjskogorští připravili fotorámeček s dřevěnou sochou sedícího "Krakonoše".

Jak se sem dostat: do navigace dejte "Lake Jasna" a pak už jenom hledejte, kde zaparkujete. Parkoviště tu jsou asi čtyři, to poslední nad jezerem je zdarma a opravdu velké.

Další obrázky

Netradiční koupání v Kranjské Goře (Táta)Netradiční koupání v Kranjské Goře (Táta)Netradiční koupání v Kranjské Goře (Táta)
Netradiční koupání v Kranjské Goře (Táta)

nahoru