Na Ježíškovu cestu nejen o Vánocích

Krušné hory Outdoor s dětmi s kočárkem

Na Ježíškovu cestu nejen o Vánocích

Ježíškova cesta v okolí Božího Daru vysvětlí dětem, jak to o těch Vánocích chodí. Formou jednotlivých zastavení představí Ježíška a jeho pomocníčky. Na výlet rozhodně nemusíte vyrazit jenom v zimě, okruh je připraven k návštěvě celý rok.

Ježíškova cesta nabízí malý a velký okruh. S menšími dětmi (tak čtyřleťáci) se vydáte na okruh dlouhý 6km, větší děti můžete vyvětrat déle (13km). Naše děti zvládnou zatím jenom menší okruh, cesta nám zabrala 3 hodiny. Menší okruh sestává ze 7 zastávek. Zastávka je stylizovaný domeček, uvnitř je lavička, mapka, krátké povídání a úkol, obvykle kvíz. Výsledek zaznamenáte do pracovního listu. Ten získáte v infocentru na Božím Daru. Když ho tady po projití cesty odevzdáte správně vyplněný, dostanete malý dárek.

U každého domečku je ještě nějaká prolézačka, houpačka, aby se děti i vyřádily a unavili. V lesích na začátku stezky vás několik kilometrů provázejí dřevěné postavičky a figurky. Pokud děti pojedou na kolech, tu a tam na okruhu najdete i drobnou terénní odbočku nebo zkratku - singltrail je možná silné slovo, prostě taková pěšinka terénem.

Boží Dar je horská minivesnička, hodně si tu zakládají na organizaci pohybu ve městě. Pravděpodobně sem dorazíte autem. Parkovat se dá pouze na 1 ze 3 odstavných parkovišť na okraji vesničky. Nemá smysl brouzdat městem, udělali jsme to za vás, jinde se zaparkovat nedá. Parkoviště v roce 2020 stojí 100 Kč za den.

Další obrázky

Na Ježíškovu cestu nejen o Vánocích (Táta)Na Ježíškovu cestu nejen o Vánocích (Táta)Na Ježíškovu cestu nejen o Vánocích (Táta)
Na Ježíškovu cestu nejen o Vánocích (Táta)Na Ježíškovu cestu nejen o Vánocích (Táta)Ježíškova cesta - mapka okruhů (Táta)
Na Ježíškovu cestu nejen o Vánocích (Táta)Na Ježíškovu cestu nejen o Vánocích (Táta)

nahoru