Soutěska Vintgar

Slovinsko Do přírody s dětmi pro dospěláky

Soutěska Vintgar

Vyhlášená soutěska se zelenkavou vodou, vysokými skalami, dřevěnými chodníčky a vodopádem na závěr. Taková pěkná dvouhodinová procházka, nedaleko jezera Bled ve Slovinsku. Jakože takové větší Hřensko.

Nenáročný výškový profil vás provede touhle 3,5 km (tam a zpět) dlouhou procházkou nad peřejemi řeky Radovny. Koupíte lístek, projdete turniketem a můžete žhavit foťáky. Údolí je líbivé, řeka fotogenická a na dobrý záběr nečekáte dlouho. S malými dětmi jsme soutěsku v jednom směru prošli za hodinu. Vstupenky nevyhazujte, zřejmě je budete potřebovat pro opětovný vstup do soutěsky směrem zpět proti proudu. Na konci totiž zřejmě budete chtít obdivovat 13 m vysoký vodopád Šum, kvůli kterému vyběhnete z placeného prostoru.

Mezi skalami je trošku chladněji, zvažte pro děti přibalit větrovku nebo lehčí mikinu. Na obou koncích stezky je občerstvení a toalety.

Pokud chcete parkovat těsně před soutěskou, musíte vyrazit zčerstva ráno nebo později odpoledne. Lokace je vyhledávaná spoustou turistů, takže parkování problém. Vytvořili tu ještě další, záchytné, P+R parkoviště a systém svozu green autobusy, ale my tuhle možnost víc nezkoumali.
Zaparkovat (už ne zdarma, ale za 5€) můžete hned u vstupu do soutěsky u vesničky Gorje - Podhom.

Video k tématu Soutěska Vintgar

Další obrázky

Soutěska Vintgar (Táta)Soutěska Vintgar (Táta)Vodopád Šum (Táta)
Soutěska Vintgar (Táta)Soutěska Vintgar (Táta)Soutěska Vintgar (Táta)

nahoru