Soutěska Vintgar

Slovinsko Do přírody s dětmi pro dospěláky07/2019

Soutěska Vintgar

Vyhlášená soutěska se zelenkavou vodou, vysokými skalami, dřevěnými chodníčky a vodopádem na závěr. Taková pěkná dvouhodinová procházka, nedaleko jezera Bled ve Slovinsku. Jakože takové větší Hřensko.

Nenáročný výškový profil vás provede touhle 3,5 km (tam a zpět) dlouhou procházkou nad peřejemi řeky Radovny. Koupíte lístek, projdete turniketem a můžete žhavit foťáky. Údolí je líbivé, řeka fotogenická a na dobrý záběr nečekáte dlouho. S malými dětmi jsme soutěsku v jednom směru prošli za hodinu. Vstupenky nevyhazujte, zřejmě je budete potřebovat pro opětovný vstup do soutěsky směrem zpět proti proudu. Na konci totiž zřejmě budete chtít obdivovat 13 m vysoký vodopád Šum, kvůli kterému vyběhnete z placeného prostoru.

Mezi skalami je trošku chladněji, zvažte pro děti přibalit větrovku nebo lehčí mikinu. Na obou koncích stezky je občerstvení a toalety.

Pokud chcete parkovat těsně před soutěskou, musíte vyrazit zčerstva ráno nebo později odpoledne. Lokace je vyhledávaná spoustou turistů, takže parkování problém. Vytvořili tu ještě další, záchytné, P+R parkoviště a systém svozu green autobusy, ale my tuhle možnost víc nezkoumali.
Zaparkovat (už ne zdarma, ale za 5€) můžete hned u vstupu do soutěsky u vesničky Gorje - Podhom.

Více info

Web: http://www.vintgar.si/?lang=en

Vstupné pro rok 2019:
Dospělí: 10€
Děti 6-15 let: 3€
Děti do 6 let: 1€
Studenti: 6€
Parkovné: 5€

Obrázky

Soutěska Vintgar (Táta)Soutěska Vintgar (Táta)Vodopád Šum (Táta)Soutěska Vintgar (Táta)
Soutěska Vintgar (Táta)Soutěska Vintgar (Táta)

Video k tématu Soutěska Vintgar

Poloha na mapě

Tipy na výlet poblíž

Co se mi líbilo na Bledu ve Slovinsku

Co se mi líbilo na Bledu ve Slovinsku

Bled byl naše dvoudenní zastávka v ideální půli naší cesty k moři do Chorvatska. Je tady toho v okolí k navštívení tolik, že by vám týdenní dovolená nestačila.

Vřelé ubytování ve Slovinsku - Apartments Roberta

Vřelé ubytování ve Slovinsku - Apartments Roberta

Příjemné a vřelé, takový máme pocit z ubytování ve slovinské top výletní destinaci, u jezera Bled. Na rozhraní Slovonska a Rakouska, na dosah Triglavského národního parku, centra biatlonu Pokljuce, co by kamenem dohodil do jezera Bled, přesto v klidu vedlejší vesničky.

Cyklovýletík pod Alpami

Cyklovýletík pod Alpami

Cyklostezka pod vrcholy Julských Alp vede z Ljubljany až do obce Trbiž. Vede po bývalé vlakové trati, takže žádné velké nahoru-dolů. Pěkně pozvolna, ani to nepoznáte. Super scenérie, městečka a příjemní lidé.

Vodopád slap Peričnik

Vodopád slap Peričnik

Na severu Triglavského národního parku najdete údolí Vrata. Do jeho spodní části míří turisté, aby omrkli vodopád Peričnik. No oni to jsou vlastně vodopády dva a já teda něco tak ohromujícího a silného zblízka asi ještě neviděl. Masa vody padající z výšky se s ohlušujícím rachotem tříští o skalní desku. A vy stojíte o metr vedle a máte pocit, že jak tam strčíte kebuli, máte to spočítaný.

Ubytování poblíž

Booking.com

nahoru