Co se mi líbilo na Bledu ve Slovinsku

Slovinsko Města s dětmi pro dospěláky06/2019

Co se mi líbilo na Bledu ve Slovinsku

Bled byl naše dvoudenní zastávka v ideální půli naší cesty k moři do Chorvatska. Je tady toho v okolí k navštívení tolik, že by vám týdenní dovolená nestačila.

Bled samotný je známý díky Bledskému jezeru s kostelíkem na ostrově uprostřed. Za to architektura na břehu by potřebovala trochu probrat a některá éra by potřebovala zbourat úplně. Ale foťák můžete naštěstí nasměrovat i jinam. Třeba na Bledský hrad na vysoké skále nad jezerem. Vstupné trošku nesmyslně napálené, takže jsme tam nešli a udělali si aspoň pár fotek na jezero.

Panuje tu čilí turistický ruch, národností je tu hodně. Spočítat je můžete na promenádě po břehu jezera. Voda je zelenkavě modrá, pod hladinou se prohánějí rybičky. Na hladině se prohánějí lodičky, které vás z přístavu dovezou na ostrůvek s kostelíkem.

Pokud máte víc času, můžete zkusit letní bobovou dráhu (kopec Straža) nebo kousek směrem k dálnici menší dinopark. Z přírodních krás je to pak nedaleká soutěska Vintgar.

Více info

Parkovánína centrálním parkovišti kousek od břehu vyjde na 2€ za hodinu, kamarádka Roberta nám poradila parkoviště u Sparu, kde to je jenom za 1€.

Obrázky

Hrad Bled (Táta)

Poloha na mapě

Tipy na výlet poblíž

Vřelé ubytování ve Slovinsku - Apartments Roberta

Vřelé ubytování ve Slovinsku - Apartments Roberta

Příjemné a vřelé, takový máme pocit z ubytování ve slovinské top výletní destinaci, u jezera Bled. Na rozhraní Slovonska a Rakouska, na dosah Triglavského národního parku, centra biatlonu Pokljuce, co by kamenem dohodil do jezera Bled, přesto v klidu vedlejší vesničky.

Soutěska Vintgar

Soutěska Vintgar

Vyhlášená soutěska se zelenkavou vodou, vysokými skalami, dřevěnými chodníčky a vodopádem na závěr. Taková pěkná dvouhodinová procházka, nedaleko jezera Bled ve Slovinsku. Jakože takové větší Hřensko.

Cyklovýletík pod Alpami

Cyklovýletík pod Alpami

Cyklostezka pod vrcholy Julských Alp vede z Ljubljany až do obce Trbiž. Vede po bývalé vlakové trati, takže žádné velké nahoru-dolů. Pěkně pozvolna, ani to nepoznáte. Super scenérie, městečka a příjemní lidé.

Vodopád slap Peričnik

Vodopád slap Peričnik

Na severu Triglavského národního parku najdete údolí Vrata. Do jeho spodní části míří turisté, aby omrkli vodopád Peričnik. No oni to jsou vlastně vodopády dva a já teda něco tak ohromujícího a silného zblízka asi ještě neviděl. Masa vody padající z výšky se s ohlušujícím rachotem tříští o skalní desku. A vy stojíte o metr vedle a máte pocit, že jak tam strčíte kebuli, máte to spočítaný.

Ubytování poblíž

Booking.com

nahoru