Vřelé ubytování ve Slovinsku - Apartments Roberta

Slovinsko Ubytování a jídlo 06/2019

Vřelé ubytování ve Slovinsku - Apartments Roberta

Příjemné a vřelé, takový máme pocit z ubytování ve slovinské top výletní destinaci, u jezera Bled. Na rozhraní Slovonska a Rakouska, na dosah Triglavského národního parku, centra biatlonu Pokljuce, co by kamenem dohodil do jezera Bled, přesto v klidu vedlejší vesničky.

Nově vybudovaný penzion s apartmany ve vesničce Koritno, kde bydlí i hostitelka. Přivítá vás perfektní angličtinou, úsměvem a slovy: “Hi, I am Roberta”. Až jsme se té vřelosti ze začátku lekli.
Přístup hostitelky je vidět i na pokojích samotných. Všude deky, dečky, polštářky a prostě útulno. Na stole čeká mapka okolí a ručně vypsané tipy na výlety do okolí. V lednici na uvítanou špiritus z borůvek - borovnička. Čistě vymalováno, fungující sprcha, funkční wifi, parkování zdarma a tráva posekaná i za plotem. Jasné?

Pro tatínky je tu venkovní gril a pro děti je tu jedna houpačka, ale to není to, proč sem jet. Okolní příroda a výletování, to je to lákadlo. A u Roberty můžetemít super základnu.

Více info

Web: http://apartments-roberta.slovenia-hotel.com/cs/
Adresa: Koritno 6B, Bled, Slovinsko

Obrázky

Apartments Roberta (Táta)Apartments Roberta (Táta)Apartments Roberta (Táta)

Poloha na mapě

Tipy na výlet poblíž

Co se mi líbilo na Bledu ve Slovinsku

Co se mi líbilo na Bledu ve Slovinsku

Bled byl naše dvoudenní zastávka v ideální půli naší cesty k moři do Chorvatska. Je tady toho v okolí k navštívení tolik, že by vám týdenní dovolená nestačila.

Soutěska Vintgar

Soutěska Vintgar

Vyhlášená soutěska se zelenkavou vodou, vysokými skalami, dřevěnými chodníčky a vodopádem na závěr. Taková pěkná dvouhodinová procházka, nedaleko jezera Bled ve Slovinsku. Jakože takové větší Hřensko.

Cyklovýletík pod Alpami

Cyklovýletík pod Alpami

Cyklostezka pod vrcholy Julských Alp vede z Ljubljany až do obce Trbiž. Vede po bývalé vlakové trati, takže žádné velké nahoru-dolů. Pěkně pozvolna, ani to nepoznáte. Super scenérie, městečka a příjemní lidé.

Vodopád slap Peričnik

Vodopád slap Peričnik

Na severu Triglavského národního parku najdete údolí Vrata. Do jeho spodní části míří turisté, aby omrkli vodopád Peričnik. No oni to jsou vlastně vodopády dva a já teda něco tak ohromujícího a silného zblízka asi ještě neviděl. Masa vody padající z výšky se s ohlušujícím rachotem tříští o skalní desku. A vy stojíte o metr vedle a máte pocit, že jak tam strčíte kebuli, máte to spočítaný.

Ubytování poblíž

Booking.com

nahoru