Okruh plný nezapomenutelných výhledů

Českosaské Švýcarsko Rozhledny a vyhlídky s dětmi pro dospěláky

Okruh plný nezapomenutelných výhledů

Naučná stezka Jetřichovickými skalami je jednou z nejkrásnějších tras pro milovníky přírody, turistiky a fotografování. Po cestě najdete několik výhnamných vyhlídkových míst, která vám doslova zatají dech, ať už se sem vydáte za východu slunce, s dětmi odpoledne nebo na romantický západ slunce ve dvou.

Mariina vyhlídka
Před infocentrem v Jetřichovicích je rozcestník, vydejte se po červené k 1,5 km vzdálené Mariině vyhlídce - královně jetřichovických vyhlídek. Vrchol s nadmořskou výškou 428 m byl v 19. století doplněn schodištěm a vroce 2006 zde byla postavena nová vyhlídkoá bouda. Nahoře vás čekají trošku závratě, a pokud jdete s dětmi, dobře je tu držte!

Vilemínina stěna
Pokud jste se již nabažili výhledů, pokračujte dál po červené turistické stezce k Vilemínině stěně. Cesta bude dlouhá zhruba 700 metrů. Z Vilemíniny stěny shlédnete obec Jetřichovice a Růžovský vrch.

Rudolfův kámen
Z Vilemíniny stěny pokračujte dále po červené za třetím neobyčejným vyhlídkovým místem. Cesta k rozcestníku je dlouhá zhruba 1 km a cestou se dozvíte něco málo o historii a vzniku skal. U rozcestníku Rudolfův kámen na turistickém ukazateli je upozornění, že na vyhlídku vede náročný výstup. Cesta je složena z několika železných žebříků a dřevěných schodů. Do vyhlídkového altánku, ve kterém je obraz knížete Rudolfa Kinského se vyšplháte za zhruba deset minut. Nevhodné pro malé děti.

Další obrázky

Mariina vyhlídka (idecin.cz)Dětské hřiště u restaurace Praha (Táta)

nahoru