Skalní loupežnický hrad Falkenštejn

Českosaské Švýcarsko Hrady a zámky s dětmi pro dospěláky

Skalní loupežnický hrad Falkenštejn

Jeden klasický výletní tip vede na suprový loupežnický hrádek Falkenštejn. Slunce, borovice, pískovcové skály, výhledy, žebříky, mostky, lávky. Vše bezpečné. Výlet asi začnete na psrkovišti v Jetřichovicích.

Odsud se vydejte po žluté turistické značce a za 25 minut budete stát pod skálou. Cesta vzhůru vede po žebříku. Nahoře vás čekají ocelové rošty a drátěné zábradlí. Někdo říká, že to je zadrátované už moc, zase je to ale bezpečné i pro děti. Kdo chce víc adrenalinu, může do Vysoké Lípy na Šaunštejn.

Z hrádku máte pěkný výhled na sousední Havraní skálu, Mariinu vyhlídku a tak vůbec na okolní borovice a skály. Určitě nepřehlédněte video a fotky pod textem.

Na oběd si můžete zajít v Jetřichovicích, u restaurace Praha je i dětské hřiště. Parkování za 100 Kč na celý den. To si ještě zběhněte na Mariinu nebo Vilemíninu vyhlídku, ať se vám to vyplatí.

V dosahu je ještě Rudolfův kámen, tam jsme my nedošli, ale z internetových diskuzí vidím, že tahle zastávka pro malé děti není.

Video k tématu Skalní loupežnický hrad Falkenštejn

Další obrázky

Skalní loupežnický hrad Falkenštejn (Táta)Skalní loupežnický hrad Falkenštejn (Táta)Skalní loupežnický hrad Falkenštejn (Táta)
Skalní loupežnický hrad Falkenštejn (Táta)

nahoru