Děčínský Sněžník

Ústecký kraj Rozhledny a vyhlídky s dětmi s kočárkem se psem pro dospěláky

Děčínský Sněžník

Rozhledna na vrcholu Děčínského Sněžníku je nejstarší kamennou stavbou svého druhu v Čechách. Z výšky třiceti metrů máte za pěkného počasí možnost vidět Milešovku, Bezděz, Ještěd, Krkonoše, a na druhé straně pevnost Königstein a věže drážďanských kostelů.

My jsme se na výlet vydali z obce Sněžník, kam dojedete jak ze směru od Petrovic/Tisé, tak i Jílového/Děčína. Dál už mohou jenom cyklisté nebo pěší. Asfaltka stoupá chviličku vzhůru, ale pak k rozhledně už je to jenom po rovině. Cestou narazíte na odbočku, červená turistická značka odbočuje vpravo po kamenité cestě, ale doporučujeme zůstat na asfaltce, cesta je pohodlnější. Navíc byste minuli Drážďanskou vyhlídku, kde si můžete chvilku odpočinout a pokochat se výhledem do Německa.

Po dvou kilometrech dorazíte k patě rozhledny. Žíznivé a hladové potěší vrcholová restaurace. Ale kdo by myslel na jídlo, když vás čeká ještě 153 schodů a úchvatný výhled, kvůli kterému jste se vlastně šli?

Každý výlet je příjemné zakončit u jídla a pití. My jsme své zážitky z výletu probrali v hotelu Hřebenová bouda po návratu do obce Sněžník. Jídlo i pití bylo fajn, ceny příznivé.

Další obrázky


nahoru