Nejkrásnější pláž na Zakynthosu je Xigia

Řecko Do přírody s dětmi pro dospěláky

Nejkrásnější pláž na Zakynthosu je Xigia

Ty nejhezčí pláže jsou velmi často těžko dosažitelné. Buď se sem doplavíte na lodi nebo sešplháte jako kamzík nebo odněkud doplavete. Odměnou vám pak může být klidná oblázková pláž, kde jste o samotě. Pláž Xigia je jedna z nejhezčích, nebo vůbec nejhezčí, na ostrově a za trošku toho potu stojí. Hlavně to nikomu neříkejte, ať se to nerozkřikne.

Dostat se sem dá buď lodí, nebo autem. Kousek odsud, nahoře na útesu, je parkoviště. U něj menší restaurace. Na větší pláž se schází pešinkou mezi křovími, následuje 50 metrový úsek po pláži mezi balvany. Trošku nepříjemné, ale dá se to. Zvládla to i naše čtyřletá Terezka. Pláž má krásné bílé oblázky, stín se dá najít pouze za jedním větším kamenem, nebo později odpoledne těsně u útesu. Voda je průzračná. Speficikum téhle pláže jsou sirné výduchy. Když plavete, můžete na několika místech cítit o něco studenější vodu a lehký sirný odér. Ale nic zásadního, spíš překvapujícího. Každopádně to tu nezapáchá....

Alternativou k této pláži je pláž MiniXigia, pro asi 9 slunečníků a 20 lidí. K té se schází od restaurace po schůdkách.

Xigia má ještě pláž číslo 2 (tedy už třetí v pořadí), ta je daleko přístupnější, ale zase daleko dřív plná, sem byste museli už časně z rána. A musím říct, že zdaleka není tak krásná. Najdete ji dál ve směru jízdy od Zante.

Další obrázky

Pláž Xigia, Zakynthos (Táta)Pláž Xigia, Zakynthos (Táta)Pláž Xigia, Zakynthos (Táta)
Od parkoviště pláž nevidíte a ta loď už nejspíš taky odjela (Táta)...a pak se cesta ještě zhorší (Táta)Sousední pláž Xigia mini, Zakynthos (Táta)
Pláž Xigia2 už takové kouzlo nemá (Táta)

nahoru